úterý 11. července 2017

Stírací los

aneb originální (nejen) svatební dar :)

Skoro úplně můj nápad.

Okoukané z internetu je řazení bankovek, zapracování do stíracího losu jsem vymyslela sama (a to jsem si myslela, že moje kreativní část mozku už zakrněla, když poslední dobou nemám čas nic vytvářet :).


Podklad jsem si vytvořila ve Wordu a vytiskla na kancelářský papír.
Použila jsem bankovky v hodnotě 100-500 (ty mají stejnou šíři, od 1000 už jsou širší a kombinace s těmi užšími nevypadá hezky).
Aby částka začala 1, první jsem dala do řady 100 a pak už je to jedno.
Důležité je spočítat si kolik nul má mít výsledná výhra, v mém případě tedy 10 000 000 je 7 nul, a podle toho zohýbat a poskládat zbylé bankovky.
Aby se mi nerozutekli, přilepila jsem je k podkladu lepící žvýkačkou (KORES GUMfix), klasické lepidlo nedoporučuji (nemuseli by potom jít obdarovanému rozlepit a mohli by se poškodit).
Nápis hodnoty poslední bankovky jsem přelepila (zase žvýkačkou) papírem s nápisem MILIONŮ.


Celé dílo jsem šupla do laminovací folie tloušťky 80mic a přes pečící papír pomocí žehličky (nastavena na bavlnu bez páry) zalaminovala.

POZOR! URČITĚ NESTRKEJTE DO LAMINOVAČKY! 
Je důležité vynechat místo kde jsou bankovky, jinak se k nim folie přilepí a nikdy je z toho v nepoškozené nedostanete. Takže doporučuji žehlit cca 2 cm od bankovek.


Po vychladnutí jsem místo s bankovkami přetřela stříbrnou temperou smíchanou s kapkou jaru.

A aby měli novomanželé los čím setřít, přilepila jsem navrch washi páskou 1 Kč.Ještě mám připravenou univerzální narozeninovou verzi, tak uvidíme kdo bude další milionář :)

...

A máme tu další budoucí mililonáře :)
Tentokrát růžová a vylepšená verze.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že čtete můj blog :) Terka