neděle 6. prosince 2015

Vánoční výzva- týden první

Blog Matky na palubu, organizuje na facebooku výzvu s vánoční tématikou.
Každý den od 1.prosince do 31. prosince zveřejní téma a účastnice po jeho splnění nahrají fotku do alba.
Každý den do Štědrého dne, také jedna z účastnic dostane dáreček za splnění denní výzvy.
Cílem výzvy je hlavně se bavit, protrhnout stereotyp na mateřské a třeba i vyzkoušet nové věci, překonat sami sebe :-)

A protože vánoční čas miluju, musím se samozřejmě účastnit.

1. prosince- výzva číslo 1- CUKROVÍ

Už pečete? Jestli ještě ne, dnes je ideální šance vytvořit si s námi seznam cukroví, pokud máte kreativní dítě, může vám pomoci váš seznam vyzdobit! Zkuste letos do seznamu zapracovat jeden druh, který jste ještě nikdy nepekli, můžete se pochlubit i oblíbeným receptem :-) Nebo upečeným cukrovím, těšíme se!

Super, to jsem přesně potřebovala :) sepsat co budu letos péct a hlavně začít vyrábět těsta. S plánováním mi pomohl Vánoční diář od Kreativu. 
První hotové těsto je na linecké.


2. prosince- výzva číslo 2- VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Vyrábíte, fotíte, posíláte pohledy nebo sms? Zkuste letos potěšit alespoň jednu osobu z okolí a pošlete vlastnoručně vyrobené přání! Dnes je na to ideální čas, fantazii se meze nekladou :-)
Těšíme se na vaše příspěvky.

Přání už jsme sice vyráběli, ale máme jich málo, takže jich pár doděláme a můžeme posílat :) 


3. prosince- výzva číslo 3- MYSLÍME NA PTÁČKY

I když je pár dní teplo, tuhá zima se na nás chystá a ptáčkové venku potřebují nabrat zásoby. Dejte ptáčkům do krmítka, vyrobte jim semínkové kuličky, nezapomeňte na vodu :-) A nebo si udělejte ptačí výzdobu, to je na vás!

Ptáčky krmíme celou zimu každý rok . První lojové koule už mají snědené a tak jsme jim vyrobili věnec z buráků, tak snad si s ním poradí. Druhé foto je z loňského roku. 

4. prosince- výzva číslo 4- BÍLÝ DEN

Dnes slaví svátek sv. Barbory. Barborky chodily v bílé a my si dnes uděláme bílý den :-) Můžete si obléct něco bílého, uvařit něco bílého, vytvořit něco bílého ... Je to jen na vás! K tradicím patří také uřezání třešňové větvičky do vázičky :-)

Od doby co jsem vdaná, barborku netrhám a bílé nemám ani ponožky,takže jsme alespoň vyzdobili okna bílým fixem :)5. prosince- výzva číslo 5- NETRADIČNÍ VÝZDOBA

Dnes je téma jasné :-) Originální neokoukaná vánoční výzdoba, je to jen na vás a my se těšíme na vaše příspěvky!

Letos je hlavní novinkou v naší výzdobě nazdobená větev uvnitř v okně, některé ozdoby na ní jsem vyráběla sama, ještě na ni potřebuji sehnat ta správná světýlka :)


6. prosince- výzva číslo 6- PEKELNĚ DOBRÉ JÍDLO

Včera jste se určitě naladili na čerty, tak to půjde od ruky, dneska uvařte něco, co máte moc rádi, nebo se třeba pusťte do nového experimentu?

My dnes máme k obědu toto, vypadá to jako obyčejné kuře s bramborem a mrkví, ale není to tak úplně obyčejné a my se po této příloze můžeme utlouct :) tajemství brambor najdete zde .Těšíme se na další týden :)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že čtete můj blog :) Terka