pondělí 26. října 2015

Kreativ a horký cider

Časopis Kreativ je nová verze časopisu Praktická žena, kterou jsem měla několik let předplacenou. Ale když začal vycházet, od jeho koupi mě odradila hlavně cena (129 Kč).

                                                                                                         
  Ale protože miluju Vánoce (i když nesnáším zimu) a vše co je s nimi spojené, musela jsem toto číslo mít. A protože jsem neměla cestu do města, zaúkolovala jsem jeho koupí "K" , takže to mou peněženku ani nebolelo.

Stránky jsou vytištěny na křídovém papíře, takže jsou moc příjemné na omak. Součástí toho čísla je i praktický adventní diář, omalovánky s betlémskou tématikou, etikety na doma vyrobené jedlé dárky a na tvrdém papíře natisklé visačky na dárky a betlém k vystřižení. Pár věcí je ke stažení zde.

V první co mě zaujalo, byla směs koření na horký jablečný cider. Recept je z knihy Láskonimy od Denisy Bartošové, což bude určitě moc pěkná knížka.


Koření promixujeme, přidáme cukr a směs uložíme do sklenice.


Do 1 litru horkého cideru přidáme 5 lžic tmavého rumu a 4 lžičky směsi. Pořádně promícháme, aby se cukr rozpustil a máme výborný zimní drink.

Úplně se vidím zachumlaná v dece, čtoucí Kreativ a popíjející horký cider. To by bylo bájo :)

Zatím jsem neměla moc času časopis prostudovat, ale je tam plno další inspirace a možná se ze mě zase stane pravidelná čtenářka.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že čtete můj blog :) Terka